اگر بیماری قلبی دارید ، احتمالاً از قبل با دنیای متخصصان قلب آشنا هستید. این پزشکان در یافتن و درمان بیماری های قلب تخصص دارند. هنگامی که تحت مراقبت یکی از این پزشکان بسیار آموزش دیده قرار می گیرید ، مدتی وقت بگذارید تا با ابزارهای حرفه ای آشنا شوید ، زیرا پزشک شما برای سالم ماندن مجدد به بسیاری از این موارد مراجعه می کند.

تجهیزات اکوکاردیوگراف

اکوکاردیوگراف تصویری از قلب است که با استفاده از امواج اولتراسوند ثبت می شود. برای ثبت این تصاویر ، متخصصان قلب به بیماران خود رنگ یا سالین تزریق می کنند تا حفره های مختلف قلب را بهتر نشان دهد. سپس ، پزشک یا سونوگرافیست از مبدل سونوگرافی برای ضبط تصاویر قلب روی صفحه کامپیوتر استفاده می کند. اغلب ، الکترودهایی نیز روی قفسه سینه قرار می گیرند تا پزشک بتواند همزمان EKG انجام دهد.

دستگاه EKG

متخصصان قلب از دستگاه EKG برای اندازه گیری میزان فعالیت الکتریکی در قلب استفاده می کنند. این به آنها امکان می دهد انواع مختلف بیماری های قلبی ، متخصص قلب در مشهد از جمله نارسایی قلبی ، حملات قلبی و آریتمی را تشخیص دهند. در حین EKG هیچ احساسی نخواهید داشت ، اما برای ثبت اطلاعات 12 الکترود روی بدن خود قرار داده اید.

دستگاه تست استرس

در هنگام انجام تست استرس ، متخصصان قلب از بیماران خود می خواهند از تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده کنند تا قلب سریعتر پمپ شود. پزشک به شما دستور می دهد تا زمانی که بدن شما می تواند ورزش کند ، و اگر احساس سرگیجه می کنید ، از نظر جسمی نمی توانید ادامه دهید یا درد قفسه سینه دارید ، آن را متوقف خواهید کرد. در حین ورزش ، دستگاه EKG و کاف فشار خون اندازه گیری هایی را انجام می دهند تا ببینند قلب شما در هنگام استرس چه می کند. غالباً هدف این است که قلب خود را وادار به انجام هر کاری که ظاهراً انجام نمی دهد ، کنید ، اما این کار را زیر نظر پزشک انجام دهید.

مانیتور هولتر

مانیتور هولتر چیزی است که هنگام انجام فعالیت های عادی خود می پوشید. دارای الکترودهای متعدد و دستگاه ضبط قابل حمل است و شما می توانید آن را به خانه ببرید و در طول فعالیت های عادی خود بپوشید. اگر در حین پوشیدن آریتمی یا ایسکمی خاموش میوکارد دارید ، دستگاه ضبط اطلاعات را برای پزشک شما ثبت می کند. همچنین قرار است هرگونه غش ، سرگیجه یا تپش قلب را که در طول مدتی که از مانیتور هولتر استفاده می کنید ، تجربه کنید ، ثبت کنید. متخصصان قلب از این اطلاعات برای کمک به تشخیص استفاده می کنند.